Koca Reis

Koca Reis

SarıKeçili Çiftliği’mizin kahyası. Tüm hayvanlarımızın bakımından sorumludur. Balıkçılık konusunda bir uzmandır. Alabalık çiftliğimizin kurucusudur. Dereden elde ettiğimiz elektriğin fikir babasıdır.

Gülfidan İnci

Gülfidan İnci

Gülfidan annemiz bize hem lezzetli yemekleri ve tatlılarıyla hem de anlattığı hikayeleriyle kendini sevdirdi. Yıllar boyunca Anadolu’nun dört bir köşesinde öğretmenlik yapan ve bur süre içerisinde Türk mutfağının çeşitli lezzetlerinin yapımını öğrenen Gülfidan annemiz bize bu yemeklerin sırrı aktarıyor.

Memet Amca

Memet Amca

Ekinlerimizden sorumlu müdür Memet Amca. Organik yetiştiriciliği konusunda master yapmış adeta. Her bitkinin nasıl ekileceğini nasıl üretileceğini ne zaman toplanacağını çok iyi bilir. Bize aktardığı bilgiler sayesinde kendisinden çok şey öğrendik.

Nurbanu Sultan

Nurbanu Sultan

SarıKeçili Çiftliği’mizin güzel elleri. Çiftliğin tüm işleri neredeyse onun elinden geçer. Kışlık reçellerimizi ve turşularımızı yaptığı gibi bize yöresel yemekler ve lezzetler hakkında da oldukça fazla bilgi vermektedir. Çiftlik aktivitelerinde güzel gözlemeleriyle tanışabileceğiniz Nurbanu Hanım’ın zeytinlerinden almayı unutmayın. Özel salamurasıyla yaptığı zeytinler her yıl kapış kapış gider. Geleneksel yöntemlerin uzmanı olmuş elleriyle en lezzetli tatları bize sunan SarıKeçili’nin Hanımefendisi…